Aby wyświetlić polskie napisy w filmie, kliknij „koło zębate” i włącz napisy po angielsku. Następnie zmień je na automatycznie tłumaczone na język polski.
W tradycji jogi, grzech, nazywany również "papa", jest postrzegany jako postawa, zaniedbanie lub działanie sprzeczne z zasadami i naukami tej tradycji.
W bhakti jodze głównym celem adepta jest rozwijanie miłości i oddania wobec Boga. W związku z tym, grzech jest definiowany jako wszystko, co oddziela człowieka od Boga i utrudnia osiągnięcie głównego celu, jakim jest duchowa bliskość z Najwyższym. Patrząc z tej perspektywy można wymienić 4 aspekty grzesznych czynności:
Podsumowując - grzechy to wszelkie działania, zaniechania lub postawy, które oddalają nas od Boga oraz naruszają zasady moralności, miłości i oddania Bogu.
Medytacja nie jest uważana za grzech, o ile jest wykonywana w odpowiedni sposób.
Medytacja jest praktyką duchową, która pomaga skoncentrować umysł i serce na Bogu. Istnieje kilka różnych podejść do medytacji, ale ogólnie rzecz biorąc, jej celem jest zbliżenie się do Boga oraz rozwinięcie miłości i oddania wobec Niego.
Ważne jest, aby wykonywać medytację z właściwym zrozumieniem i intencją. W autentycznej medytacji nacisk kładzie się na mantry czyli Imiona Boga, oraz słowa, które odnoszą się do Boskiej Istoty. Ta forma medytacji jest uważana za szczególnie skuteczną w rozwoju duchowym.
Wskazana jest pewna ostrożność w praktykowaniu medytacji. Nie jest zalecane medytowanie w celu osiągania korzyści materialnych. Medytacja ma prowadzić do miłości, oddania i służby Bogu, a nie do realizacji egoistycznych celów.
Medytacja nie jest uważana za grzech, o ile jest wykonywana z właściwym zrozumieniem, intencją i jako narzędzie rozwoju duchowego oraz oddania Bogu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób medytacja jest praktykowana i jakie cele jej przyświecają.