Jak Medytacja Wpływa Na Serce?

Medytacja wpływa na serce zarówno w wymiarze fizycznym jak i duchowym.



Aby wyświetlić polskie napisy w filmie, kliknij „koło zębate” i włącz napisy po angielsku. Następnie zmień je na automatycznie tłumaczone na język polski.


Perspektywa medyczna

Wyniki badań naukowych dowodzą, że medytacja może korzystnie wpływać na serce i układ sercowo-naczyniowy w następujący sposób:

Medytacja nie jest substytutem tradycyjnego leczenia chorób serca. Osoby z problemami sercowo-naczyniowymi powinny skonsultować się z lekarzem w kwestii zastosowania medytacji jako uzupełniającej metody terapeutycznej.

Perspektywa jogiczna

W jodze, serce jest postrzegane nie tylko jako fizyczny organ odpowiedzialny za krążenie krwi, ale także jako siedziba duszy. Jest to główne centrum energetyczne w ciele człowieka, znane jako Anahata czakra. Anahata oznacza "nieporuszony" lub "nieskalany", co odnosi się do stanu duszy, który jest niezależny od wpływów zewnętrznych.

Według filozofii jogi medytacja może wpływać na serce i duszę w następujący sposób:

Medytacja Uzdrawiająca Serce, czyli koncentrowanie uwagi na czakrze serca, oczyszczanie emocji, wybaczanie i medytowanie o Paramatmie (zlokalizowanym aspekcie Prawdy Absolutnej), to technika medytacyjna wykorzystywana w praktyce jogi do oczyszczenia serca i duchowej transformacji. Ważne jest, aby praktykować ją regularnie, cierpliwie i z odpowiednim podejściem. Można wtedy osiągnąć pełnię duchowych korzyści, jakie oferuje ta medytacja.